Google+

26 Şubat 2014 Çarşamba

Manga / Çizgi Roman Kampanyası


Uzun süredir duyurmak istediğim bu kampanyadan işim başımdan aşkın olduğu için maalesef bitmesine 2 gün kala ancak bahsedebiliyorum. Umarım yine de birilerinin işine yarar.

EKLEME: Kampanya tarihi Mart sonuna kadar uzatılmış.

Arkadaş Yayınevi şu an manga setlerini %50 indirimle satıyor. *Şuradan* ulaşabilirsiniz.


Şu an boşluklar olsa da diğer iki set de tamamlandığında tek raf yeterli olmayacak sanki :)


Fiyatları şu şekilde:

  • (Tamamlanan) Death Note serisi 12 kitap: 63.00 TL
  • (Devam eden) Fullmetal Alchemist 6 kitap: 35.70 TL (Toplam 27 cilt olacakmış)
  • (Devam eden) Vampire Knight 5 kitap: 29.75 TL

50 TL üzeri kargo ücretsiz ve UPS Kargo ile Ankara'dan gönderiliyor (en azından benimki öyleydi yani). Bu kampanyayı kaçırmış olsanız dahi bildiğim kadarıyla bu manga serilerini en ucuza bulabileceğiniz yer Arkadaş Yayınevi'nin websitesi. Arkadaş Yayıncılık mangaların yayınevi olan Akılçelen Kitapları da kapsayan bir kuruluşmuş. Keşke bunu daha önce keşfetseydim :)

Benim aldığım sıralarda Fullmetal Alchemist'in 6. cildi henüz çıkmamıştı, set 5 kitap şeklinde satılıyordu. Almadan önce biraz daha bekleyeydim iyiydi :) Death Note serisini ise yayınlandığı dönemde 2-3 kitap şeklinde çıktıkça alarak okudum, bana maliyeti çok daha fazla oldu. Şu an set şeklinde alınca tanesi 5.25'e geliyor bense 8-9 liradan almıştım. Ah paracıklarım :P Neyse, demem o ki eğer manga okumayı seviyorsanız ya da okumak için istekliyseniz bu fırsatı kaçırmayın! (Evet şimdi arayın, 0800... :P)

Bir türlü vakit bulamadığım için Vampire Knight 1. cildinin ilk bölümünü ancak okuyabildim ve beğendiğimi söyleyebilirim. Yalnız şunu fark ettim ki animesini izlemeden mangayı okumak çok farklı bir durummuş! Çok daha fazla dikkat gerektiriyor. Hikayeye hakim olmadığım için sayfaları okuyup geçemiyorum, tam olarak kavrayabilmek için her şeyi incelemem gerekiyor. Böylesi daha iyi sanırım. Çizimleri inceldikçe insanın manganın çizerine olan hayranlığı ve saygısı artıyor ^^ Çeviri de gayet akıcı.

Fullmetal Alchemist ve Vampire Knight serilerini de Death Note mangasının çevirmeni Can Erkin mi çeviriyor bilmiyorum. Kitapların herhangi bir yerinde çevirmenin kim olduğunu göremedim. Her halükarda tüm çevirmenlerin harcadıkları emekler için teşekkürler ♥


Eğer tek bir memnuniyetsizliğim varsa o da bana gönderilen Fullmetal Alchemist serisi kitaplarının arka yüzeyindeki yıpranmışlıkla ilgili. Sanki uzun süredir depoda beklemiş gibi bir halleri var ama ne kadar uzun süre olabilir ki? Zaten basılmaya başlayalı ne kadar oldu? Eklediğim fotoğraflar belli oluyor mu emin değilim ama bazı kısımları solgun ve yıpranmış. Kitaplarına değer veren kişiler için önemli bir ayrıntı bence.

Hmm evet şimdi yazının kapanışına geçme aşamasına geldik ama nasıl bağlayacağımdan emin değilim. O yüzden bu da böyle biten bir yazı olsun :)

0 yorum:

Bunlar da ilginizi çekebilir: