Google+

28 Nisan 2011 Perşembe

Anılarımı Tekrar Toplamaya Çıktığımda...

Eğer "Eunhyuk singing in Sukira" yazısının üstündeki oynat tuşuna basmadan önce söylediği şarkının Nell'in 기억을 걷는시간 (Time When I Recollect Memories) şarkısının yeniden seslendirmesi (kavırı/cover'ı) olduğunu bilseydim dinleyip dinlememekte büyük tereddüde düşerdim. Cümlenin uzunluğu kafanızı karıştırdıysa bir kez daha okuyun, anlayacağınıza inanıyorum :D

Sevdiğim şarkıların yeni yetme K-Popçular tarafından yeniden seslendirilmesinden hoşlanmıyorum. Nichkhun'u (2PM) Brown Eyed Soul'un Notting Better şarkısını söylerken dinlediğimde bunu daha da iyi fark ettim (bir sonraki yazımda ayrıntılı olarak bahsederim). Ama Eunhyuk'un yorumunu gerçekten beğendim. Nell'in vokalisti Kim Jong Wan kadar iyi değil tabii ki ama ondan beklediğimin kat kat üstünde bir performans sergilemiş. Bilmeyenler için belirteyim, Eunhyuk Super Junior grubunun ana rapçisi ve ana dansçılarından biri (hatta lakaplarından biri dans makinası). Durgun şarkılarda başarılı olacağını hiç düşünmemiştim. Meğer 10 parmağında 10 marifet varmış ^^

Neyse kısa keseyim. Aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz. Super Junior Kiss the Radio (kısaca Sukira) programının 27 Şubat 2011 tarihli yayınında canlı olarak söylemiş.


Eunhyuk Time When I Recollect Memories*İndirmek için Tıkla*

Şarkının orijinal versiyonu *şurada*

Sukira'yı canlı olarak dinlemek isteyenleri ise şuraya alalım: *Sukira Canlı Yayın*

Hafta içi günleri Kore saatiyle 22.00, Türkiye saatiyle 14.00'de dinlemeye başlayabilirsiniz. Ben evde olmadığım için sadece bir kez dinleyebildim. Yanlış hatırlamıyorsam 2 saat sürüyor yayın. Konuklar oluyor, onlarla muhabbet ediyorlar. Albümlerini tanıtıyorlar. Küçük çaplı yarışmalar yapıyorlar. Falan filan :)

Kısa bilgi: Normalde yıllardır Leeteuk ve Eunhyuk Sukira'nın DJ'leri fakat şu sıralar Eunhyuk Tayvan'da Super Junior M'in Perfection albümünün tanıtımıyla meşgul olduğu için onun yerine Leeteuk'a Yesung eşlik ediyor.

Kendime Not: Bir ara bu şarkıyı Türkçe'ye çevirsem fena olmaz. Sözleri çok hoş ^^

0 yorum:

Bunlar da ilginizi çekebilir: