Google+

12 Eylül 2010 Pazar

9 Kuyruğunda 9 Marifet!


Son günlerde bir 9 kuyruk furyasıdır gidiyor :) Şikayetçi miyim? Kesinlikle hayır :) Romantik komedi tarzında Kore dizileri ve filmleri izlemeye alışmış bünyem "Kız Arkadaşım Bir Gumiho" ismini duyunca hiç oralı olmadı. Fantastik herhangi bir şey izlediğimi hatırlamıyorum Kore yapımı. Ama her yerde övgüleri okuyunca merak ettim nasıl bir şeymiş diye ve iyi ki de merak etmişim. Cidden inanılmaz eğlenceli bir dizi!

Elimizde bir adet en şekerinden "gumiho", bir adet sorumsuz ama sevimli oğlan çocuğu, bir adet evlenememiş hala ve onun tuhaf bir ilişki yaşadığı bir adet yönetmen var. Bunları bir araya getirince yanına harabuciyi (dede), nunayı (abla), ne idiğü belirsiz emoya benzeyen gumiho avcısını ve okul arkadaşlarını da ekleyince ortada bu dizi çıkmış.


Peki nedir bu "gumiho"? Bilmeyenler için açıklayalım. Gumiho, Kore efsanelerinde geçen ve 9 tane kuyruğu olan bir tilki. İnsan formuna dönüşebiliyor fakat hayvan doğası aynı kalıyor. Efsaneye göre bir tilkiyi andırması ve hayatta kalması için insan kalbi yemesi gerekiyor. Erkekleri ayarttığı ve karaciğerlerini yediği de söylentiler arasında. Ama Uri Gumiho hiç öyle şey yapar mı? Kendisi oldukça insancıl, zaten amacı da insan olmak.


Bizim Mi Ho'nun bazı özellikleri:
- İnek etini çok sevmesi
- Özellikle boncuğu onda değilken sudan korkması
- Krem, diş macunu, duş jeli gibi ürünlerin tadını beğenmesi
- Hızlı koşması
- Havanın açık olduğu günlerde ağladığında yağmur yağması
- Hoi hoi yapmayı çok sevmesi
- Baloncuklu suya (soda) bayılması -et yedikten sonra mutlaka içer
- Gamzelerinin olması :)
- Üzüldüğünde, sinirlendiğinde tilkiye dönüşmeye başlaması
- Uçabilmesi (yerden yükselmek anlamında)
- Uzaktan bile kulaklarının iyi duyması
- Ay çıkınca kuyruklarının ortaya çıkması

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Müthiş di mi :) 9 kuyruğunda 9 marifet diye boşuna demedik. Bu özelliklere bir de şu tatlı surat eklenince ortaya cidden insan üstü bir varlık çıkıyor.

Herkes gibi ben de halayla yönetmene bayıldım. İnanılmaz komikler, özellikle yönetmenin tavırlar beni öldürüyor. Sırf onların olduğu sahneler birleştirilse feci bir komedi filmi ortaya çıkar :)


Diziyi gerçekten çok beğendim. İlk defa bir Kore dizisini erkek oyuncuya değil bayan oyuncuya hayran kalarak izliyorum :) Benim datlu kızımın "Woong'a" deyişine bak, yerim seni! Maşallah ya, Allah nazarlardan saklasın Shin Min Ah'mızı :)

4 yorum:

Gamze dedi ki...

bu diziye hep saçma die önyargılı dawranmışımdır hemen şimdi izlemeye başlıyorum :)

kendisi dedi ki...

Konusuna bakınca saçma evet ama bu Koreliler fantastik hikayelerde çok başarılılar. Secret Garden, 49 Days buna örnek olan başka diziler. Keyifli seyirler :)

İLKBAHAR dan dedi ki...

diziyi erteleyip erteleyip anca izlemeye başlamıştım ki shin min ah beni tatlılığı ile pişamlıklara sürükledi resmen erkek olsam ideal tipim diye seçer peşinden koşardım böyle bir tatlılık yok. strong heart da gumiho özel bölümü vardı izlemediysen izlemeni tavsiye ederim.
Resmen tatlılıkdan ölecek bir de 2am deki çocuk 10 senedir ideal tipim diyip duruyormuş shinminah için ki shinmincik çocuğa bakınca çocuk bayılavak gibi oluyordu :))))
tıpki bizim tepkilere benzettim :D

kendisi dedi ki...

Strong Heart bölümünden haberim yoktu, izlenecekler listesine ekledim ^^ Tavsiye için sağ ol~ 2AM'in hangi üyesi merak ettim :D


Shin Min Ah cidden çok sevimli. Daha sık dizi çekse keşke, sevdiğim bayan oyunculardan biri. Benim de erteleyip erteleyip bir türlü izleyemediğim bir sürü dizi oldu. Bakalım izlemek ne zamana kısmet olacak :)

Bunlar da ilginizi çekebilir: